KDO JE DULA?

Jako dula nabízím emocionální, fyzickou a především lidskou podporu rodičce (případně partnerovi) v těhotenství, nepřetržitě při porodu a v poporodním období.

Pomáhám s přípravu na porod, poskytuji potřebné informace a kontakty. Veškerá má pomoc je vždy pouze v takové intenzitě a obsahu, jaký si určí maminka sama. Nepředepisuji žádný porodní řád ani ideální dechová cvičení, či polohy.

Nabízím "CITLIVOU NÁRUČ", tedy snažím se vytvořit prostředí, které pomůže maminku uvolnit, zbavit se strachu a obav z nastávajícího. Takové prostředí pak rodičce umožní, aby otestovala své vlastní limity a vyzkoušela schopnosti, o nichž dříve možná ani nevěděla. Tato jedinečná možnost být skutečně sama sebou nesmírně posiluje a uvolňuje její kreativitu.

Povzbuzuji ji , aby se nechala vést vlastním tělem, které jí samo napoví, co je v různých fázích porodu nejlepší. Plně respektuji individualitu každé těhotné ženy, včetně jejích představ, přání, obav a potřeb.

Doprovázím a podporuji každou rodičku, ať už se svobodně rozhodne pro jakýkoliv způsob a místo porodu. Jako dula však nenabízím porod bezbolestný, neboť bolest k porodu patří.

Existují však způsoby, jak ji zvládnout lépe, nebojovat s ní, ale přijmout jako svého pomocníka a průvodce v této naprosto fyziologické záležitosti, jakou porod bezpochyb je.

Dula není lékař ani porodní asistentka, nečiní tedy žádná lékařská rozhodnutí a nenese za zdravotní stav rodičky zodpovědnost. Každá dula je povinna dodržovat etický kodex, stejně jako je samozřejmostí diskrétnost při práci s klientkami.

Olga Krajíčková | telefon: +420 606 402 665 | mail: info@dulaolga.cz

vzhled webu | CVERO